Költöztetési tippek
Költöztetési tippek – egyszerűsítsen, ahol lehet
A költözés időszakát a legtöbben teherként élik meg, pedig nem kell, hogy így legyen. Élvezni persze leginkább senki – vagy maximum csak a gyerekek – sem fogja, de a helyzeten mindig lehet könnyíteni. Főleg akkor, ha megfogadunk néhány költöztetési tippet.
Dobozhalmok, amíg a szem ellát.
A költözködés szó hallatán a legtöbben a dobozolásra asszociálnak, nem véletlenül. Hiszen mi másból is áll a költözködés eleje és vége, mint a dobozba be- és kipakolásból? Épp ezért nagyon fontos, hogy a megfelelő mennyiségű és minőségű dobozzal álljunk a kötözés elébe. A mennyiséget nem magyaráznánk túl, de a minőségről érdemes pár szót ejteni. Mivel a legtöbb háztartásban és irodában könyv azért még a mai napig van, a dobozoknak ezek súlyát el kell bírni. Nem ritka, hogy 20-25 kg-ot is nyomhat egy-egy doboz, mire megpakoljuk. Ezért nagyon oda kell, figyelni, hogy melyik dobozba mit pakolunk.
Tipp 1: Ne a legnagyobb dobozba kezdjük el a könyveket pakolni, mert nem fogjuk tudni megemelni.
Költöztetési tippek – pénzt spórolunk Önnek
Még mindig a dobozolásnál maradva. Ha előre összepakol mindent, akkor a költöztető hamarabb végez, így Ön kevesebb órát fizet.
Tipp 2: Feliratozza a dobozokat jól látható helyen és olvashatóan. Így a költöztető tudni fogja, hogy törékeny van-e benne vagy kerülhet a doboz alulra. És Ön is tudni fogja később, mint hol keressen.
Költöztetési tippek – óvjuk meg az értékeinket
A bútorokat érdemes lapra szerelni. Első sorban azért, mert így könnyebb szállítani, másod sorban pedig azért, mert így jóval kisebb a sérülés esélye. A bútorlapokat ezután érdemes még védőfóliával körbe tekerni, hogy a felületeket megóvjuk a karcolásoktól és horpadásoktól.
Tükrök esetén, ha van buborék fóliánk, akkor ne habozzuk használni. Ha nincs, akkor 1-2 nagyobb törölközővel is körbe lehet a tükröt tekerni. A lényeg, hogy óvjuk meg az üveg felületet és lehetőleg kerüljük el a hét év szerencsétlenséget.
Tipp 3: Ha nem szerelhető szét a bútor, akkor a fiókokat és az ajtókat ragasszuk le, hogy a szállítás közben ne nyíljanak ki.
Költöztetési tippek – az időt barátnak tekintsük, ne ellenségnek
Vagyis kezdjünk el időben pakolni! Ha tudjuk, hogy három hét múlva esedékes a költöztetés, akkor ne várjuk meg az utolsó hétvégét. Persze a minden napi használati tárgyainkat ráér akkor elpakolni, de minden mást nyugodtan elkezdhetünk bedobozolni. Például a könyveket és a szezonon kívüli ruhákat. Nem kell attól tartani, hogy most napokig ezeket a dobozokat fogjuk kerülgetni Jó eséllyel a megpakolt dobozok beférnek majd oda, ahol a tartalmuk eredetileg lakott.
Tipp 4: dobozold be a könyveidet, írd rá, hogy Nappali – könyvek vagy Háló – könyvek és tedd vissza a polcra. Ugyan ez a ruhákkal.
A használom/nem használom a következő napokban logika mentén pedig minden végig lehet menni.
Költöztetési tippek – gondoljunk át mindent
Időben elkezdeni a pakolást azért is jó, mert így arra is jut időnk, hogy átnézzünk mindent. Sokak számára ez a rész jelenti a nehézséget.
Maradjon/kidobjam? Kell ez még nekünk? De hát már törött! – Nem baj, emlék! És ezzel mit fogsz csinálni? Még nem tudom, valamire még csak jó lesz.
Ugye ismerősek ezek a mondatok? Az igazunkért megküzdeni – akár kidobás, akár marad pártiak vagyunk – pedig időbe telik. Ezért is érdemes időben elkezdeni pakolni. Így nyugodtan el is nosztalgiázhatunk egy-egy tárgy fölött.
Költöztetési tippek – hogyan válasszuk ki a költöztetőt?
A gyors, egyszerű és bonyodalom mentes költözködés alapja (persze a fenti tippek betartásán kívül) a megfelelő szolgáltató kiválasztása. Ugyanis hiába pakoltunk és dobozoltunk be mindent időben, ha a költöztető megbízhatatlan.
Az árak esetében nem csak az olcsó kifejezést keressük! Persze a jó költöztető is lehet olcsó, a különbség csak annyi, hogy nála a végösszegben is alacsony lesz.
Egy jó költöztető biztosítja a dobozokat és a fóliákat, egy még jobb mind ezt ingyen!
Egy jó költöztető este is ráér, egy még jobb a hétvégén és az ünnepnapokon is!
Egy jó költöztető nem számol fel km díjat, egy még jobb emelet díjat és távhordási díjat sem!
És végül: a profi költöztető két díjjal számol. Egy fix kiszállási díjjal és egy óradíjjal, ami tartalmazza a dobozolást, lapra szerelést és a fóliázást is.